iletisim mouse ev zar soru video kullanici pdf yildiz istatistik sozlesme destek1 telefon deney menu kampanya klasor urun ampul gulenyuz bilgi sunum bina kurumsal arti kalp yorum bilim duyuru sepet liste monitor takvim ceptelefonu whatsapp gazete foto ayar canta anlasma cuzdan saat para nakliye konum tamir alinti dunya elmas ok destek2
İstanbul - Türkiye

SAT Kursu

SAT Kursu

SAT Kursu

“Suite Of Assessment Test” Online ve Yüz Yüze Eğitim 

SAT Amerika’da lisans eğitimi almak isteyen adaylar için her dönem kursumuzda verilmektedir.  Türkiye’de  SAT ‘a yabancı uyruklu kişiler girmektedirler. “Suite Of Assessment Test” olarak bilinen bu sınava çifte vatandaşlığı   olan adaylar da başvuru yapabilirler.

Sat kursu her dönem kursumuzda verilmektedir. Sat derslerine alanında uzman Türkiye’nin en başarılı öğretmenleri girmektedir. SAT derslerini online yada yüz yüze eğitimle alabilirsiniz.

SAT AVANTAJLARI

SAT sınavı Türkiye’deki yabancı uyruğa sahip vatandaşlar için büyük bir kolaylık sağlar. ÖSYM sınavları ile normal şartlarda girilmesi çok zor olan Boğaziçi, ODTÜ ve İTÜ gibi üniversitelere kolaylıkla girilebilir, bu üniversitelere girerken yaşanan rekabet önemli oranda azalır. Ayrıca bu sınavla birlikte İngilizce eğitimi de gerçekleştiği için yukarıda bahsedilen üniversitelerde İngilizce hazırlık sınıfları kolaylıkla aşılabilir ve İngilizce verilen derslerde büyük bir avantaj elde edilmiş olunur.

SAT SINAVI

SAT sınavı ileri düzey bir İngilizce gerektirir. Aynı zamanda sınavın matematik bölümü de hem Mat 1 hem de Mat 2 gerektirir.

SAT sınavı, College Board (https:www.collegeboard.org) tarafından düzenlenir. Bu sınav Türkiye’de belirli illerde anlaşmalı okullarda gerçekleştirilir.

SAT sınavı 2019-2020 eğitim yılında farklı aralıklarda 7 defa gerçekleştirilecektir.

SAT SINAV İÇERİĞİ

SAT sınavı temelde üniversitede tercih edeceğiniz bölüme göre SAT Reasoning ve SAT Subject olmak üzere ikiye ayrılır.

SAT REASONİNG (GENEL)

2016 yılı itibariyle değişime uğramış ve comprehension merkezli bir hal almıştır.

İLK BÖLÜM: 52 soru ve 5 okuma parçası içeren Reading test bulunmaktadır. Süre olarak 65 dakikadır.

İKİNCİ BÖLÜM: 44 sorudan oluşan Writing ve Language test bölümü bulunur. Süre olarak 35 dakikadır.

ÜÇÜNCÜ BÖLÜM: Hesap makinesi kullanılmayan 25 dk. süre verilen 20 soruluk matematik bölümü bulunur.

DÖRDÜNCÜ BÖLÜM: Hesap makinesi kullanılmasına izin verilen ,55 dk. süre verilen 38 soruluk matematik bölümü bulunur.

BEŞİNCİ BÖLÜM: Writing bölümü bulunmaktadır. 50 dakikalık süre verilerek 700 kelimelik bir reading parçası analiz ederek bir essay yazmanız istenir.

SAT SUBJECT (ALAN)

Girmek istediğiniz üniversite SAT Reasoning değil de sadece belirli bir alan testi isteyebilir. Örneğin ODTÜ bazı bölümlerde SAT Reasoning isterken İTÜ SAT subject Math 1 ve Math 2 istemektedir.

BU ALANLAR ;

 • Literature
 • United States History
 • Word History
 • Mathematics Level 1 and Level 2
 • Biology E/M
 • Chinese with Listening
 • French and French with Listening
 • German and German with Listening
 • Modern Hebrew
 • Italian
 • Japanese with Listening
 • Korean with Listening
 • Latin
 • Spanish and Spanish with Listening

On Akademi olarak hem SAT Reasoning hem de SAT Subject Test’e yönelik danışmanlık, rehberlik ve ders hizmetleri sunmaktayız.

SAT sınavı her İngilizce öğretmeninin ders verebileceği bir sınav değildir. Sınav içeriği tamamen orijinal metinler içermektedir. Bu sınav, Reading ve Writing tecrübesi olan ve uluslararası yayınlarda makalesi bulunan uzman öğretmenlerimiz tarafından verilmektedir.

Kurumumuzda bu sınavın eğitimi tamamen adaya uygun bir program hazırlanarak sağlanır. Öncelikle adayın İngilizce düzeyi belirlenir ve daha sonra tamamen SAT sınavı merkezli olarak dersler düzenlenir. Adaya kesinlikle kur İngilizcesi dediğimiz A1’den C2’ye uzanan genel İngilizce programı uygulanmaz.

Özel ders sistemimize buradan ulaşabilirsiniz.

SAT Kursu İçin On Akademi İle İrtibat;

İstediğiniz il ve ilçeden SAT derslerine katılabilirsiniz.

Kurs merkezimize;

 • 0535 778 95 96 numaralı telefonu arayarak ulaşabilirsiniz.
 • Whatsapp hattımızdan 7/24 kursumuzla irtibat kurabilirsiniz.

 

 

Kurslarımız ve Özel Derslerimizle İlgili Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Şimdi Ara
× Whatsapp